gry do pobrania za darmoGra Elex jest RPG-iem osadzonym w dużym, fikcyjnym postapokaliptycznym planecie, w którym zaawansowana technologia wymieszana jest z żywiołami magicznymi. Za powstanie pomysłu odpowiedzialni są deweloperzy ze studia Piranha Bytes, otóż twórcy cyklu Gothic. Elex to najnowsze dzieło szkoła główna Piranha Bytes, znanego w naszym kraju głównie dzięki hitowej partii Gothic i równie udanej serii Risen.
ELEX owe gra RPG w solidnym świecie przygotowana przez pracownia Piranha Bytes, autorów sekwencji Gothic oraz Risen. Pod ręką stworzeniu tytułu pomagali członkowie Nordic Games. Akcja produkowaniu odbywa się w postapokaliptycznym świecie fantasy, w jakim gracze muszą mierzyć się spośród mutantami.
Magalan, w pełni pewny siebie świat ELEX, był willą dla wysoce rozwiniętej cywilizacji, aż do katastrofalnego w rezultatach uderzenia meteorytu, które przekształciło planetę w post-apokaliptyczny ziemia. Meteor zostawił po osobiście substancję o nazwie Elex, jaką teraz można znaleźć niby wszędzie, a każda odłam w grze używa jej w inny sposób. Każdy mieszkaniec otoczenia stale poszukuje Elex, także jako substancji o magicznej mocy, do wykorzystania w broni lub jako dziewiczy środek pobudzający.

Oficjalny trailer gry Elex

ELEX polega na kontrastach: nauka vs fantastyka, magia kontra bronie laserowe i logika vs emocje. W ELEX, Piranha Bytes połączyła wiele składników RPG i umieściła odkrawa w zupełnie nowym enwirnmencie: fantastyczno-naukowe połączenie. Te kontrasty są również widoczne pośród różnych frakcji. Gdy 1-a z frakcji „The Albs” uważa spożywanie Elex zbyt część kultu, inna spośród nich „The Clerics” zakazuje spożywania tej substancji w zależności od religijnym i używa jej do budowania zaawansowanego technologicznie uzbrojenia.

„Berserkerowie” – 3 z frakcji – mieszczą ludźmi żyjącymi w jednomyślności z naturą i sporządzają Elex w manę pozwalającą im na tworzenie magicznych broni. Jeśli chodzi o „Bandytów” owe ich społeczność nie ma ustalonych zasad i żyją zgodnie z motto „zabierz ogół co tylko się zainstaluje lub ktoś inny owe zrobi”. Elex to nowiusieńka gra twórców kultowej sekwencji Gothic oraz cyklu Risen. Studio Piranha Bytes rezygnuje jednak tym razem skostniałe klimaty fantasy i sprasza do świata z fragmentami science-fiction. Akcja Elex rozgrywa się na planecie Magalan. To świat post-apokaliptyczny, jednak odpowiednio rozwinięty i odrodzony po uderzeniu meteoru sprzed kilkuset lat. Katastrofa sprowadziła na planetę tajemniczy składnik elex. To z przed związane są główne wątki fabularne, a różne frakcje mają inne podejście do potężnej substancji. Albowie owo przeważająca, militarna frakcja, która wykorzystuje elex do kariery technologicznego, ale także pobiera ten minerał w cnotliwej formie, by wzmocnić swe zdolności, a przy okazji zakneblować w sobie uczucia. Bohater przed rozpoczęciem historii w grze należał do tej właśnie organizacji. Spotkamy także Kleryków – to również grupa rozdziawiona technologicznie, ale nie opierająca się na zażywaniu pierwiastka. Są również Berserkowie, którzy stawiają na powrót do natury. Wykorzystują typowe gwoli średniowiecznego fantasy uzbrojenie, natomiast elex służy im jeno do ulepszania broni. Do wymienionych wyżej frakcji stanie się można dołączyć wedle uznania. Pojawią się też Wygnańcy, ale nie potwierdzono do tej pory, czy bohater będzie potrafił wstąpić w ich kroki. Magalan zaoferuje różnorodne entourage dzięki kilku strefom klimatycznym. Zwiedzimy tereny typowo chłopskie, leśne, małe miasta natomiast pustynie. ElexNie zabraknie podziemi. Cały świat będzie bardziej natężony niż ten z Gothica 3 niemal o mężatkę. Elex od razu wyda się znajome wszystkim fanom gry od Piranha Bytes, natomiast pod względem mechaniki będzie naprowadzać cykl Risen. Gra wynika na silniku Genome Engine, ale wszystkie animacje natomiast system walki stworzone zostały od podstaw. Największą kwotą nowości w grze zaowocuje setting. Science-fantasy pozwala twórcom między innymi na wprowadzeniu futurystycznej broni palnej czy chociażby mechów. Nie zabraknie podobnie magii. W efekcie pojawi się więcej opcji dopasowania stylu rozgrywki do własnych potrzeb. Elementem ułatwiającym poruszanie się – kiedy jeszcze nigdy w grach Gothic czy Risen – będzie dodatek plecaka odrzutowego, który będzie można dostać niedługo po rozpoczęciu przygody. Dotrzemy dzięki niemu w pozornie niedostępne miejsca.
Elex to oczywiście RPG działaniu z widokiem zza pleców postaci. Walka odgrywa skrupulatną rolę. Bohater może fetować zarówno mieczy, toporów natomiast tarcz, jak też pistoletów natomiast karabinów. Dostęp do niektórych elementów ekwipunku będzie związany z przystąpieniem do jednej z frakcji. Ważna istnieje też eksploracja, po niepowodzenie pierwszy w grze Piranha Bytes w prawdziwie bezpośrednim świecie – bez ekranów ładowania. Zwiedzając lokacje wykryjemy ukryte obszary, a nawet ponadplanowe zadania poboczne. ELEX przenosi gracza na planetę zniszczoną przez uderzenie meteorytu natomiast zasiedloną przez różnorodne frakcje: niektóre żyjące jak w czasach średniowiecza, inne korzystające z dobrodziejstw ocalonej technologii. Tytułowy ELEX jest i poszukiwanym we wszechświecie narkotykiem, który istnieje tylko i wyłącznie na planecie, na której rozgrywa się akcja gry. Jego używanie prowadzi do stopniowego zatracania człowieczeństwa i przeróżnego rodzaju mutacj. ELEX, uciecha stworzona przez Piranha Bytes, twórców nagradzanych serii Gothic i Risen, jest całą akcji grą role-playing osadzoną w postapokaliptycznym uniwersum science-fantasy. Wrzuca gracza do świata pełnego niezwykłych postaci ogromnego, zmutowanych kreatur, silnych wyborów moralnych oraz nieustającej akcji. ELEX to niezmiernie dopracowana gra z gatunku action RPG, stworzona za pomocą wielokrotnie nagradzanych autorów sekwencji Gothic. Akcja gry toczy się w nowym postapokaliptycznym uniwersum science fantasy. Gracz trafia olbrzymiego do, pozbawionego ekranów wczytywania otoczenia, w którym czekają na niego intrygujące postacie, zmutowane stworzenia, trudne decyzje tudzież mnóstwo wartkiej akcji. W świecie ELEX trwa nieporozumienia o potężny surowiec, kto daje ludziom moce bliźniacze do magii, ale symultanicznie zmienia ich w bezduszne, zimne stworzenia. To twoja osoba zdecydujesz, czy planetą Magalan będzie rządzić człowieczeństwo, lub zimna logika. Sprawdź link do źródła informacji o grze Elex.

PODZIEL SIĘ GRĄ
Poprzednia GraVampyr – Pobierz
Zaawansowany gracz PC, PS3, PS4, xBox 360, xBox One itp. Publikuje ciekawe gry do pobrania za darmo w pełnej wersji. Opisuje i podsumowuje gry do pobrania warte uwagi a także różne inne ciekawostki ze świata gier.