Co nie co o Fallout 4

Fallout 4 to w tej chwili siódma część sekwencji postapokaliptycznych gier RPG i druga, tworzona przez Bethesda Game Studios (pierwszą popierał Fallout 3). Nowiuteńka produkcja ma znacznie rozbudowywać rozgrywkę zdefiniowaną w „trójce” zaś rozwiniętą w Fallout: New Vegas.
Według plotkami, akcja potyczki toczyć się będzie w rejonie Bostonu, 1 z najważniejszych metropolii amerykańskiego, wschodniego wybrzeża. Gra ma pobudzać emocje od startowych minut. Naszą forma mamy poznać tuż przed wojną. Udając bohatera, zobaczymy jego rodzinę, która nie przeżyje ataku. Fundamentalna akcja zacznie się, gdy opuścimy Kryptę 111 200 latek po wojnie. Nie więcej niż wiemy, program krypt był w rzeczywistości tajnym, rządowym eksperymentem. Społeczeństwo Krypty 111 przypuszczalnie zostali zamrożeni na określony czas, choć większość z nich albo nie przewyższyła, albo została odmrożona wcześniej. Gdy własny bohater opuszcza miejsce izolacji, jest w przed zupełnie sam.
Co ciekawe, wygląda na to, że punkt programu pustkowi w Fallout 4 będzie w dużej mierze mniej zniszczona bitwą, niż to, co widzieliśmy w kolekcji dotychczas. Nie znamy jednak, czy Boston ocalał od bomb atomowych, czy pozostawił częściowo odbudowany nuże po wojnie.
W czasie konferencji poprzedzającej E3 2015 twórcy bezpośrednio stwierdzili, że niezależność gracza jest ich celem numer pewien. Dla jego uzyskania mogą oni przeznaczyć między innymi oprawę plastyczną, której jakość poczyniła wiele głosów rozczarowania. W praktyce innymi słowy, że nasz gieroj będzie mógł stawiać własne osady, modyfikować broń na tłum sposobów, znaleźć na pustkowiach jetpack oraz nawet sprawny śmigłowiec. Zgadza się, w grze ma się pojawić możliwość nadzorowania pojazdami latającymi (a jeżdżącymi? ). Bez wątpliwości będą to akcesoria do tradycyjnych w celu gier RPG questów, walk i eksploracji, stanowiących rdzeń zabawy.
Gra ma wykorzystywać system rozmów zbliżony do z Mass Effecta tego, a bitka będzie wykorzystywała wylansowany w Falloucie trzecia system V. Oraz. T. S. Innymi słowy, że walka hybrydą tur i czasu rzeczywistego będzie, choć ów razem aktywacja V. A. T. S. -a ma zwalniać czas w niższym stopniu niż uprzednio.
Wiemy już, iż nasz bohater zostanie mógł podróżować platforma obywatelska świecie gry spośród psem. Prawdopodobnie pozostanie możliwe także organizm drużyny, złożonej spośród większej ilości osoby.
W grze musi być dostępnych plus minus 50 bazowych odmian broni. Pierwsze surowce ujawniły kilka spośród nich: pistolet zaś karabin laserowy, drążek baseballowy, karabin szturmowy, plazmowy pistolet, karabin i karabin snajperski, pipe pistol (prymitywny samopał powojennej produkcji) i junk jet (też nie umiemy, czym jest powyższa broń). Na towarach z gry mogliśmy zobaczyć także Fat Mana, czyli ręczną wyrzutnię pocisków nuklearnych. W grze zauważymy wiele rodzajów konfekcji ochronnej, ale zaś tak każdy pozostanie polował na Power Armor. Tym sumarycznie korzystać z tegoż pancerza mają lecz również żołnierze Bractwa Metalu i Enklawy. Za pośrednictwem dekady dostęp aż do tej technologii gorąco się zdemokratyzował. Własny bohater będzie znał modyfikować swoje zbroje w podobnym wyglądzie jak broń.
W grze zobaczymy zaś zabijemy całą tłum starych znajomych, wyszukamy wśród nich raidersów, szpony śmierci, supermutantów, radskorpiony, Ghoule zaś członków Bractwa Metalu. Na naszej drodze staną oczywiście także przeciwnicy nowi, na przykład zmutowane komary. Co ciekawe, pewne poszlaki każą nam wierzyć, iż w grze ukażą się syntetyczni zasoby ludzkie. Nie wiemy wciąż zbyt wiele na tenże temat, jednak umiemy podejrzewać, że powróci wątek walki ze sztuczną inteligencją, kto był mocno zaakcentowany w Fallout Tactics.
Oprócz rzemiosła, w grze znajdzie się także budowanie najedzonych osad. Będziemy potrafili ustawiać w nich meble i kompletne budynki, tworzyć instalacje elektryczne, pułapki oraz systemy wartownicze oraz oczywiście zasiedlać nasze osady postaciami oprowadzanymi przez sztuczną inteligencję. Dostępny ma istnieć nawet handel pośrodku naszymi osadami, kto będzie możliwy wskutek karawanom brahminów. Co ważne, budowanie nalot ma być funkcją całkowicie dobrowolną. Jesteśmy w stanie równie dobrze kończyć grę, niczego nie budując.
Po premierze gry ma istnieć dostępna aplikacja mobilna, która pozwoli naszej firmie w trakcie gry serwować menu na monitorze smartfona czy tabletu. W edycji kolekcjonerskiej dostępny będzie odmowa Pip-Boya, w jaką wsuniemy nasze narzędzie mobilne. Dzięki temu będziemy mogli poczuć jak prawdziwy Vault Dweller się.