gry do pobrania za darmoEA nie ukrywało również rozkoszy z niezwykle ciepłego podjęcia trybu fabularnego, który pojawił się w FIFA 17. Nic dziwnego zatem, że w FIFA 18 jest dozwolone będzie zagrać w Filozofię do sławy: Powrót Huntera. Poświęcony tej formie zabawy zwiastun zdaje się sugerować, że bohater może zmienić odcienie klubowe. Na EA Play zobaczyliśmy najnowszy zwiastun trybu fabularnego w grze FIFA 18. Okazuje się, iż w najnowszej odsłonie jeszcze raz pojawi się Alex Hunter i to jego losami pokierujemy w trybie fabularnym. Na szczegóły będziemy musieli jeszcze poczekać, ale nie mówiąc o zwiastunem fabularnym pojawił się też dołączony poniżej budulec, na którym możecie ujrzeć, jak realistycznie wyglądają animacje poszczególnych zawodników, które były opracowane z wykorzystaniem technologii motion capture. Autorzy gry dadzą jednak, że początkowo bali tego kroku i nie byli pewni się, czy modus fabularny w ogóle się dopuści. Finalnie okazało się, iż gracze pozytywnie zareagowali na wszelkie zmiany, a zgromadzenie z Alexem Hunterem trwało swego rodzaju powiewem świeżości w celu długoletnich fanów serii.

FIFA 18 Oficjalny trailer gry i nowe informacje

Najważniejsi z najlepszych piłkarzy są w stanie nawet liczyć na wyglądające mało co jak prawdziwe twarze czy też charakterystyczny dla nich styl biegania, a nawet tatuaże czy fryzury. W tym gronie od kilku lat jest oczywiście Robert Lewandowski, który seryjnie strzela gole w Bayernie Monachium czy reprezentacji Polski. Wielu kibiców właśnie ze względu na niego kupuje grę, byle samemu przejąć kontrolę nad słynnym „Lewym”. Ale niewykluczone, że od najnowszej edycji – FIFA 18 – może być z tym problem. Przedstawiciele niemieckiej ekstraklasy ds. marketingu i promocji chcieliby możliwie jak najszerzej reklamować te rozgrywki, dlatego też nie zamierzają ograniczać się do podpisywania kontraktu z tylko jedną firmą – w tym przypadku Electronic Arts. A ich zdanie mogłaby zmienić jedynie hojna oferta od wydawcy serii FIFA. Nie wiadomo jednak, czy producent się na to zdecyduje. Jeśli nie, to Bundesliga trafi do konkurencji, czyli japońskiego przedsiębiorstwa Konami – autora Pro Evolution Soccer.

Wówczas w FIFA 18 nie moglibyśmy rywalizować oryginalnymi drużynami i postaciami, co znacznie zmniejszyłoby atrakcyjność gry. Dla Niemców najlepszym wyjściem byłoby podzielenie się licencją pomiędzy EA a Konami, ale na to z kolei nie chcą przystać Amerykanie. Gra FIFA 18 trafi do sprzedaży 29 września tego roku i będzie dostępna na PC i konsolach PS4 oraz XONE. Jak wspomnieliśmy, grę promuje tym razem Cristiano Ronaldo, zawodnik Realu Madryt, z którym zaledwie dwa dni temu wygrał Ligę Mistrzów, strzelając w finale z Juventusem dwa gole. To jego twarz zobaczymy na dwóch z trzech okładek gry EA – na tej ostatniej o nazwie Edycja Ikony znajdziemy podobiznę legendarnego Ronaldo Luís Nazário de Lima. Ciekawą kwestią jest natomiast to, że tegoroczna odsłona promowana jest przez Sony. To właśnie na PS4 rozgrywane będą wszystkie turnieje, niewykluczone też, że do sklepów trafią specjalne zestawy konsoli z grą. To duża zmiana, bo przez ostatnie kilka lat EA ściśle współpracowało z Microsoftem, czego efektem była m. in. wyłączna dostępność kart legendarnych na sprzęcie firmy z Redmond. Teraz Ikonki mają trafić na każde platformy. Pełna prezentacja batalii odbędzie się podczas imprezy EA Play planowanej na 10 czerwca tego roku kalendarzowego. Na okładce gry FIFA 18 znalazł się Cristiano Ronaldo. Czterokrotny zdobywca w najwyższym stopniu prestiżowej nagrody piłkarskiej – Złotej Piłki bez wątpienia wykształcił na promowanie gry swą osobą.