Czym jest nowy Just Cause 3

gry do pobrania za darmoJust Cause 2 wyniosło serię na fabrycznie nowy poziom – poniższa nabrała własnego zakresu i zaczęła się mocno wyróżniać w stosunku do sandboksów, które standardowo próbowały podrobić Grand Theft Auto. Avalanche zamiast ścigać się spośród Rockstarem postawiło na zagrania ze historycznych filmów akcji – graczom bardzo się to opłaciło, a Just Cause 3 zapowiada się na dalsze Just, godne rozwinięcie tej idei.

Na pokazie prezentowano wyzwania – przyjemne i zwięzłe misje dodatkowe, odskocznię od głównego wątku fabularnego. Jeśli kiedy bądź graliście w Saint’s Row i podobały się Wam obowiązki wykonywane na ciągi, to poczujecie się jak w chałupy.

Destruction frenzy owe misje polegające na zadaniu jak najszerszej ilości zniszczeń w danym limicie terminu. Gracz umiejscawiany jest w jakiegoś dużego obiektu okolicy, który aż prosi się o zdemolowanie – gleby wojskowej, ośrodka plastycznego albo czegoś w opisywanym stylu – zaś żeby było mu łatwiej dostaje np. wyrzutnię rakiet spośród nieskończoną amunicją, co rzecz jasna owocuje ferią tak dobrze sławetnym fanom serii jaskrawożółtych eksplozji. W tym sposobie nie ma wrogów, więc nikt nie przeszkadza w destrukcyjnej perfekcji osiągnięciu. Tak jak w dwójce czułe szeregi konstrukcji pomalowane znajdują się na czerwono, stąd w mgnieniu oka można złożyć szybki plan demolki – tu znajdują się wybuchające beczki, w tym miejscu słup z nadajnikiem, obok ciężarówka. Wolno, ale przed przystąpieniem do działania pożądane jest się rozejrzeć platforma obywatelska okolicy i pogłowić się sprawę nieco gruntowniej, bo licznik powinności zaczyna odliczanie platforma obywatelska wykonaniu pierwszego zagonu Do tego czasu możemy bez trudności przemierzać okolicę zaś szukać poukrywanych środków transportowych, ale i możności. W ten sposób niemalże nieuchronnie tworzą się plany na wywoływanie opozycji łańcuchowych – ciężarówki można użyć aż do wjechania w beczki, a wtedy prężność eksplozji będzie nie inaczej duża, że filar obok też napawa i przy okazji zniszczy coś obok siebie, a w tym trakcie gracz będzie się już zajmował niszczeniem innych obiektów.

Pożądane jest tak działać, jako że im większa burda w krótkim czasie tym bardziej skacze do góry mnożnik szeregów, a jak w każdej zręcznościowej grze jest to wskazówka do wysokiego efekciku. Te warto żyłować, bo większa ilość szeregów przykłada się na lepszą ocenę w pięciopunktowej skali, zaś każdy punkt wolno przekuć na nowe umiejętności postaci, jakie czynią z Rico jeszcze lepszego ziemianina demolkę.

Częścią tegoż baletu destrukcji istnieje rzecz jasna ogromna ruchliwość postaci – w Just Cause trzecia Rico ma aż do dyspozycji już lecz i swoją wierną linkę i spadochron, jakkolwiek i wingsuit żyjący mu szybować w szybszy i w wyższym stopniu poziomy sposób. Owo właśnie jemu oddany jest drugi klasa wyzwań, gdzie lokalny śmiałek wyskakuje ze śmigłowca zawieszonego kędyś wysoko w przestworzach i ma wewnątrz zadanie przelatywać z wykorzystaniem okręgi umieszczone w powietrzu.

W ów duże trafić swobodnie, bardziej służą aż do wyznaczania kierunku graczowi, ale te malutkie są już dużym wyzwaniem. Są zatrzymane we wnętrzu wszystkich większego okręgu oraz przelot przez nie daje duży nadprogram punktowy. „We wnętrzu” nie oznacza wiecznie „na środku” – twórcy czasem umieszczają je w różnych miejscach wymuszających na graczu pokaz odwagi albo umiejętności, przykładowo tuż nad ziemią, gdzie dosłownie źdźbła trawy muskają rozpędzonego jak pocisk wiarusa.

W tych wyzwaniach rzecz jasna wszystkie chwyty są dozwolone, przeto warto kombinować spośród używaniem linki, przodować w obiekty poprzednio nami i w konsekwencji wystrzeliwać postać przed siebie jak z procy.
Zapoznać się z metodami poruszania warto, bo gracz jeszcze więcej okresu będzie spędzał w powietrzu – pęd na spadochronie istnieje bardziej stabilny, co umożliwia wygodniejsze celowanie, a do tego kula ziemska gry, fikcyjna śródziemnomorska wyspa Medici nadzorowana twarda ręką dyktatora Di Ravello, powodem poprzednich odsłon batalii jest znacznie w wyższym stopniu rozbudowany wzwyż, z wykorzystaniem co czasem zostanie trzeba umiejętnie łowić ryby w mętnej wodzie pośród konstrukcji, jakie po prostu będą się walić dookoła gracza. Rico, choć ze stali, po zderzeniu z większym celem na chwilę zostanie odrętwiały i zaczyna gnać w dól podczas gdy kamień, co przypadkiem skończyć się bardzo byle zbyć.

Pod względem technicznym najważniejsza kwestia została dopracowana już teraz – Cause 3 nie chrupało nawet podczas największych zadym Just. Mogło się walić i fajczyć, a akcja nie zwalniała nawet na sekundę, co w tak dynamicznej grze zapewne łatwe było do osiągnięcia nie, wyjątkowo przy takiej mobilności postaci, która wskutek lince potrafi co tchu znaleźć się kilkadziesiąt kwintali dalej.

To w połączeniu z wrażeniem z krótkiego ścinanie rozgrywki każe sądzić, że Just Cause 3 będzie przynajmniej tak samo lekką grą-odskocznią jak dwa, a to samo w sobie istnieje już świetną opinią pozytywną. Jak gra trzeba w całości przekonamy się na początku grudnia – wiecie już o co poprosicie Świętego Mikołaja?

Zobaczcie najnowszy gameplay Just Cause 3