gry do pobrania za darmoMinecraft jest grą bardzo nietypową jak na obecne kanony i przyzwyczajenia większości graczy. Mogłoby się wydawać, iż gra oparta jedynie na kwadratach mogłaby się zlekceważyć i zostać skreślona na samym początku. Jednakże w wypadku gry Minecraft reakcja graczy była nietypowa – lecz również przyjęli bardzo pozytywnie osobiście tytuł, dodatkowo gra przywabiła rzesze fanów na całym świecie – zarówno tych młodych jak i również starszych.
Grę Minecraft stworzyło niezależne studio Mojang AB. Zabawa polega na wcieleniu się w postać kwadratowego bohatera którego zadaniem znajduje się zbieranie kwadratowych materiałów, tudzież następnie wykonywanie z nich wszelkiego rodzaju rzeczy tudzież przeżyciu nocy
Minecraft znajduje się tak naprawdę jedną wielką planszą, która jest generowana w bezgraniczność. Nie ma tutaj obecnym momencie w którym gracz doszedłby na koniec mapy i musiałby zawrócić – w Minecraftcie czegoś takiego nie wolno. Gracz zawsze rozpoczyna gdzie indziej – nie zdarza się aby zacząć grę odkąd początku dwa razy w tym samym miejscu. Zbyt każdym razem startuje się w innej lokacji – mogą być to niecułki, góry, lasy, pustynie lub plaże. Podczas eksploracji generowanego świata gracz będzie pył za zadanie zbierać każde materiały jakie przydadzą mu się podczas dalszej bitwy. Z pozyskanych surowców gracze mogą tworzyć narzędzia, uzbrojenie, inne materiały przydatne w dalszej rozgrywce. Świat opisany w Minecraftcie stworzony puścił z bloków – ktokolwiek ma inne właściwości tudzież cechy oraz nadaje się do zupełnie innych rozmaitych rzeczy – a co najważniejsze każdy da się zgromadzić albo ręcznie albo pod ręką pomocy odpowiednich narzędzi.
Odgrywa posiada dwa tryby bitwy – najprostszym z nich jest oczywiście tryb idealny w którym gracze są w stanie życia w świecie bez obaw i tworzyć wymarzone za pomocą siebie budowle. Kolejnym detalem jest tryb Survival – już sama nazwa demonstruje na poziom trudności – gracz będzie miał ewentualność zmierzenia się z trudnościami takimi jak chociażby pewność tylko w dzień. W nocy na powierzchnię wychodzą potwory – ich głównym pytaniem jest pozbawienie życia naszego bohatera. Odpowiednie przygotowanie się gracza uchronić go będzie mogło przed zagrożeniami z ciemni. Odpowiednie przedmioty – takie jak przygotowane jedzenie, utensylia, broń, pancerz oraz schron przydadzą się każdemu graczowi. twórcy gry zadbali chociaż także o tryb multiplayer. Dzięki niemu możliwe widnieje stworzenie całkiem interesujących połączeń z innymi graczami. Na skutek trybowi multi gracze mogą spotkania sięna jednym serwerze w kilka lub kilkadziesiąt graczy – wszystko jest zależny od serwera na który postawiona jest gra. Z tego powodu możliwe jest tworzenie różnych elementów rozgrywki. Najbardziej kultowym jest oczywiście tryb w którym gracze mają możliwość budowania i walki z potworami. Dzięki mnogości graczy niewykluczone jest szybsze i większej ścisłości budowanie – tak samo jak asekuracja przed potworami jest bez liku skuteczniejsza. Prościej bowiem gromadzić surowce w dużej ilości a bronić się chociażby w dwie osoby przed potworami.
Minecraft posiada grafikę retro która teoretycznie nie może się przyjąć. Jednak to jak gracze przyjęli godność świadczy jedynie o błyskotliwości twórców i podejściu każdego gracza. Wygląda bowiem na to, że gracze chęcią gorszą grafikę przy bez liku ciekawszej rozgrywce czy ofertach. Budowle gra minecraft do pobrania jakie tworzą prawdziwi zapaleńcy gry potrafią odebrać tchu. Wszystko tak naprawdę jest zależny od pomysłowości danego gracza. Dodatkowo dzięki trybowi multi gracze mogą razem ze sobą współpracować i całkowicie tworzyć wspaniałe budowle w grze.